Koupelna jako „ze škatulky" ve všech směrech !

 

Jak si představujeme vkusně a plně zařízenou koupelnu?


Plně vybavenou koupelnu nepředstavují jen základní prvky jako jsou umyvadlo, vana, sprchový kout, koupelnový nábytek a bidet.. Plně vybavenou koupelnou se rozumí hlavně nezbytné doplňky, bez kterých bychom své každodenní hygienické povinnosti nemohli ani provést. Tak například !.. určitě nebudeme pokládat všechny své sprchové gely, šampóny, kondicionéry, laky na vlasy, různé gely na holení apod. na zem. 
Ve většině případů žen má každá dáma ve své koupelně nejméně 15 kusů zkrášlujících lahviček a dovniř koupelnových skřínek se nám všechny určitě nevejdou. Proto by měla každá praktická koupelna mít alespoň police jako rezervu. Záleží již na nás v jakém stylu bude naše koupelna vypadat a dle toho by se měly také odvíjet ostatní doplňky, tak aby vše ladilo. Určitě si v koupelně v moderním stylu nepověsíme poličky, které budou připomínat design napříklat zámecký.


 Kam s ručníky, osuškami a župany? 
Poslouží nám věšáčky různých motivů a barev z nerezi či plastu, malé nebo dlouhé, úzké či široké.  

Zrcadlo, zrcadlo řekni mi, kdo je na světě nejkrásnější... 
Nezbytná a hlavní součást koupelny především pro ženy je zrcadlo. Většinou by mělo být zavěšeno nad umyvadlem prakticky tak, abychom se mohli shlédnout při mytí zoubků, vyčesávání vlasů po ránu či pánského holení. Také je velmi vhodné mít i druhé zrcadlo menší velikosti vedle toho klasického nebo naproti klasickému zrcadlu, nejlépe na skládacím dlouhém držáku tak, aby jsme mohli shlédnout i svou zadní část např. účesu. 
 Ráno každého z nás začíná stejným způsobem, který určitě nikdo nevynechává: mytí zubů. 
K této činnosti potřebujeme kvalitní zubní pastu a hlavně kartáček, který si vložíme buď do kelímku nebo přímo do např. porcelánové nádoby, jenž je se svými otvory určená pro kartáčky, nebo do stojanu připevněného nad umyvadlem. 


Mýdelka
Slouží k uschování tuhého mýdla, většinou ji míváme položenou na našem umyvadle. Tak samo je to s nádobkou pro tekuté mýdlo, která by měla být opatřena pumpičkou pro snažší používání. Nádoba pro tekuté mýdlo může být taktéž připevněna ke stěně nad umyvadlem a tím nám ušetří alespoň kousek místa.


 

Měkkost, hebkost a především z koupelny ven krásně suchá! 
V závěru nesmíme zapomenout na nezbytné věci v koupelně a těmi jsou hlavně ručníky, osušky, koupelnové předložky a v některých případech i župany. 
Určitě si nikdo nedokážeme představit situaci, že bychom se obešli bez osušek nebo ručníků. 
Vylezli bychom z vany či sprchového koutu, počkali bychom si než z nás veškerá voda okape (předpokládám že přibližně hodinku by to trvalo) nebo v horším případě bychom na sebe na ještě mokré tělo hodili oděv a pokračovali ve svých činnostech.. NeNe !! 

Luxusní malý ručník DELUXE 32x50cm z Modalu
 Osušky a ručníky jsou nezbytnými součástmi naší koupelny! 
A většině z nás záleží na kvalitě. Buď oželíme nějakou tu korunku a zakoupíme si osušky, které budou vyrobeny z toho nejhoršího materiálu, což poznáme z toho, že když se do ní budeme chtít zabalit a otřít, bude nás škrábat tak, že se nám na zádech či na břiše objeví rovnoměrné vydřené červené čáry a osuška nebude vůbec sát nebo si raději nějaký ten „krejcar" připlatíme a budeme mít doma hebké a měkké osušky z toho nejlepšího materiálu, díky němuž nám bude stačit osuškou jednou přejet své tělo, které bude rázem zcela suché.


Pokud si příjdeme do koupelny jen umýt a osušit ruce, postačí nám k tomu malý ručník, zvaný taktéž bidetový, či kosmetický.

Někteří z nás v případě větších rozměrů koupelen si necháváme v koupelně viset i župan, který používáme buď po koupeli nebo po probuzení po ránu tak, abychom „nepoletovali" po bytě zcela nazí. V případě, že bychom chtěli župan pro zmíněnou první činnost, zvolíme si nějaký „huňatější" froté z bavlny, aby byl příjemně savý a teplý, v druhém případě nám postačí župan lehký buď ze saténu nebo například bambusového vlákna.

Naše kroky míří směrem z koupelny, přičemž došlápneme na koupelnovou předložku. 
Tento „koupelnový kobereček" nebývá v každé domácnosti, ale je velmi praktickým doplňkem, ať už při vylézání z vany, tak abychom na kluzké podlaze neuklouzli, nebo v zimních měsících teplým „topením" pro naše chodila. V tomto případě platí, čím hrubší předložka, tím lepší!


A nyní vzhůru do redesignu vaší koupelny !

Žádné komentáře:

Okomentovat

Luxusní župany, ručníky, pyžama a povlečení

Značka Soft Cotton, to je záruka harmonie, luxusu a mimořádné péče o Vaši pokožku. Ručníky, osušky, župany a další zboží zajišťují maximální pohodlí, vysokou kvalitu, šetrný přístup k Vaší pokožce. Tradice značky Soft Cotton sahá do roku 1987. Základem jsou tkaniny a textury z té nejlepší česané egejské bavlny. Vše děláme s přesvědčením, že si zasloužíte mimořádnou péči, komfort a pohodlí... více
Uložit

Oblíbené články a nabídky

Soft Cotton Vám přináší kvalitní župany, ručníky, dámská pyžama a povlečení vyrobené z nejlepší 100% česané bavlny nebo bambusového vlákna.

Soft Cotton

Luisa Moretti